Câstigatorii Marelui Premiu

2016 – POPA CRISTINA-ELENA, clasa a XI-a, canto, Liceul de Arte   „Marin Sorescu”, Craiova

2015 – MARICA MARIA, clasa a X-a, vioară, Colegiul de Muzică  „Sigismund Toduță”, Cluj

2014 – PREDA BOGDAN-OCTAVIAN, clasa a IX-a, flaut, Colegiul Național de Arte „Dinu Lipatti”, București

2013 – MALANEŢCHI  VALENTIN, clasa a XI-a, pian, Liceul de Muzică „Ciprian Porumbescu” Chişinău, Rep. Moldova

2012 – MALANEŢCHI  VALENTIN, clasa a X-a, pian, Liceul de Muzică „Ciprian Porumbescu” Chişinău, Rep. Moldova

2011CIBOTARIU   IONUŢ, clasa a X-a, Pian, Liceul de Muzică „George Enescu” Bucureşti

2010 OLGA PROHOV, vioară, Liceul de Muzică “Ciprian Porumbescu” Chişinău, Rep. Moldova.

MARIUS MALANEȚCHI – cello, Liceul de Muzică “Ciprian Porumbescu” Chişinău, Rep. Moldova.

2009 – IOANA CRISTINA GOICEA, vioară, Liceul de Muzică “Dinu Lipatti” Bucureşti

2008ŞTEFAN BESAN, vioară, Liceul „George Enescu” Bucureşti

2007CAZACU  ŞTEFAN, Şcoala de muzică nr. 5 Bucureşti

2006DIMITRIU BOGDAN EUGEN, clasa a XI-a, pian, Liceul de Arta Brasov

2005LUP OCTAVIAN, clasa a XI-a, violoncel, Liceul de Muzica „S. Toduta” Cluj

2004ROTOMEZA EMILIA MIHAELA, clasa a XII-a, viola, Liceul de Arta Rm. Vâlcea

2003GOGONCEA MIRCEA, clasa a V-a, chitara, Liceul de Muzica „D. Lipatti” Bucuresti

2002LIU HUI WANG, clasa a XI-a, pian, China

TUDOSE IRINA MADALINA, clasa a X-a, violoncel, Liceul de Muzica „G. Enescu” Bucuresti

2001PUSCA IULIAN, clasa a VI-a, nai, Liceul „C. Porumbescu” Chisinau/ Rep. Moldova

2000COVACI ALEXANDRU, clasa a V-a, pian, Liceul de Arta Tulcea

1999 LUPAN PAVEL, clasa a X-a, violoncel, Liceul de Muzica „D. Lipatti” Bucuresti

1998SBARCEA ILEANA CLAUDIA, clasa a XI-a, canto, Liceul de Arta Sibiu

1997TOACSEN ADRIANA, clasa a XII-a, pian, Liceul de Muzica „G. Enescu” Bucuresti

ZAMFIR MIHAELA, clasa a IX-a, flaut, Liceul de Muzica „D. Lipatti” Bucuresti

1996MANDU CRISTIAN, clasa a XII-a, vioara, Liceul de Muzica „D. Lipatti” Bucuresti

1995SÂPCU MARCEL, clasa a XII-a, clarinet, Liceul de Arta Iasi

1994VASILE ANCA – clasa a VIII-a, vioara, Liceul de Muzica „G. Enescu” Bucuresti

SERBAN LACEA ANCA, clasa a x-a, pian, Liceul de Muzica „G. Enescu” Bucuresti

1993BÂCU ANDREI – clasa a X-a, vioara, Liceul de Arta Constanta

Concursul international de interpretare George Georgescu